تبلیغات
313 یاران خورشید - سلماس - یمانی و یمن - قسمت اول (باز نشر)
313 یاران خورشید - سلماس
اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر واجعلنا من خیر اعوانه و انصاره و المستشهدین بین یدیه
پنجشنبه 3 آبان 1397 :: نویسنده : احمد خورشیدی

بسم الله الرحمن الرحیم

http://www.sweetmarias.com/yemen.gif

در بررسی وقایع منطقه  "یمن" از دیدگاه روایات ائمه معصومین (ع) چندین حدیث مستند وجود دارد که نشان دهنده اهمیت نقش تحولات این کشور در عصر منتهی به ظهور حضرت حجت(عجل الله) است .

امام صادق علیه السلام در این مورد فرمود: خـمـس قـبل قیام القائم علیه السلام : الیمانی و السفیانی و المنادی ینادی من السماء و خسف بالبیداء و قتل النفس ‍ الزکیة . پیش از قیام مهدی علیه السلام پنج رخداد بزرگ در پیش خواهد بود

1 ـ جنبش ترقی خواهانه مرد یمنی،2 ـ جنبش ارتجاعی سفیانی، 3 ـ ندای روح بخش آسمانی، 4 ـ فرو رفتن زمین، 5 ـ قتل نفس زکیه 
امام در ادامه فرمود: قـبـل قـیـام القـائم خـمـس عـلامـات مـحـتـومـات : الیـمـانـی و السـفـیـانـی و الصـیـحـة و قتل النفس الزکیة و الخسف بالبیداء.
(١) پیش از قیام قائم ، پنج علامت و نشانه مهم در پیش خواهد بود: جـنـبـش مـردم تـرقـی خـواه یـمـنـی، جـنـبـش ارتـجـاعـی سـفـیـانـی، نـدای آسـمـانـی، قتل نفس زکیه و فرو رفتن زمین. 

و نیز فرمود: النداء المحتوم و السفیانی من المحتوم و خسف البیداء من المحتوم و الیمانی من المحتوم و قتل الفنس الزکیه من المحتوم 
(٢) نـدای آسـمـانـی بـه هـنگامه قیام قائم ، جنبش ارتجاعی سفیانی ، جنبش مترقی مرد یمنی ، فرو رفتن زمین و دیگر، کشته شدن نفس زکیه ، این پنج نشانه ، از علایم قطعی ظهورند.

با عنایت به این مطلب که روایات ، قیام یمانی را از امور حتمی رخدادهای پیش از ظهور می دانند و او را نقطه مقابل سفیانی مرتجع معرفی می نمایند ؛ این موضوع به ذهن می رسد که در صورتیکه زمان حاضر را عصر ظهور بدانیم می بایست منتظر پیشامدهای مرتبط با ظهور از کشور یمن باشیم. چرا که اگر قرار بر نزدیکی ظهور باشد و فردی با نام یمانی در آستانه قیام باشد می بایست شرایط به نحوی رقم بخورد که ؛

اولا قیامی که صورت می گیرد توسط فردی باشد که خود دوستدار اهل بیت است .

ثانیا این فرد باید بتواند نیروهای یمنی را به حمایت و یاری حضرت صاحب(عجل الله) فرا بخواند و این قدرت را در بسیج نیروهای یمنی به کار گیرد . لذا اگر نگاهی به شرح حال حاکمین فعلی یمن بیاندازم متوجه می شویم که در حال حاضر سرکردگان حکومت مرکزی یمن دارای چنین شرایطی نیستند و بلکه بالعکس به هیچ وجه اعتقادی به ظهور حضرت مهدی (عجل الله) ندارند و در سرکوب شیعیان می کوشند.

گرایشهای سیاسی و فکری سران یمن خصوصا علی عبدالله صالح (رئیس جمهوری فعلی یمن که از سال 1990 حدود بیست سال است که با دیکتاتوری کامل بر مردم حکومت می کند) به سران وهابی عربستان و تفکرات ضد شیعی این دیکتاتور ؛ وضعیتی را در شمال و جنوب این کشور حاکم کرده است که روز به روز عرصه را بر شیعیان الحوثی تنگ تر می کند.(3)رئیس جمهور یمن

به نظر می رسد خفقان سیاسی و اجتماعی وسیعی که توسط دولت یمن برای شیعیان الحوثی ایجاد شده زمینه را برای قیام شیعیان این کشور آماده می سازد.

مثل مشهوری است که می گوید : هیزم از پای بوته سبز نمی شود !

شکل گیری یک قیام بدون شک مستلزم فراهم آمدن شرایطی است و فردی با مشخصات یمانیِِ روایات که بتواند یار و مددکار امام مهدی (عجل الله) باشد و فرمانده یکی از دو لشکر اصلی امام (عجل الله) باشد قطعا نمی تواند یک شبه و ناشناس مطرح شود و به جمع آوری یاران و هم فکران خود بپردازد .

ابعاد ظلم و جنایاتی که در یمن در حال وقوع است بسیار گسترده به نظر می رسد ؛ در این میان اخبار این سرزمین که با وجود سانسور شدید خبری (رسانه های آمریکا ، اسرائیل ، اردن و یمن) به گوش می رسد حاکی از بروز آشوبهای گسترده در شمال و جنوب یمن است . این آشوبها در سال 2009 در منطقه شمالی یمن به جنگ مسلحانه شیعیان الحوثی منجر شد که متعاقب آن کشورهای عربستان و اردن هم برای حمایت از ارتش یمن وارد کارزار شدند تا علاوه بر یاری رسانی به ارتش این کشور باز هم بر نظریه شیعه ستیزی خود صحه بگذارند (تنفر سران کشورهای تحت تاثیر وهابیت از شیعیان به حدی است که هر جا امکان کشتار شیعیان فراهم شود این کشورها داوطلب اعزام نیرو هستند). نیروی هوائی عربستان سعودی با حملات متعدد و بمبارانهای زیاد مناطق شیعه نشین باعث کشتار بسیاری از معترضین شیعه شده است و پادشاه اردن هم که در نفرت از شیعیان سرآمد سران کشورهای عربی است با گسیل 2000 کماندوی آموزش دیده اردنی باعث تقویت نیروهای سرکوبگر دولت یمن شده است. (۴)

اگر مجموعه حوادث اخیر یمن را از دید روایتی دیگر از امام رضا (ع) که می فرمایند :(حرکت یمانی همزمان با شورش سفیانی و خروج خراسانی در یک سال، یک ماه و یک روز است و می‌فرمایند: «خروج سفیانی، یمانی و خراسانی در یک سال، یک ماه و یک روز و ترتیب آنها همچون رشته مهره‌ها پشت سر هم خواهد بود. سختی از هر سو پدید آید، وای بر کسی که با آنها مخالفت و دشمنی کند»)(۵)بررسی کنیم از دیدگاه بنده به این نتیجه می رسیم که قیام یمانی باید به عنوان قیام عمومی کشور یمن به سرکردگی شخص یمانی صورت پذیرد و این خود مستلزم قرار گرفتن قدرت و حکومت کل کشور یمن در دستان شخص یمانی است. چرا که یمانی نمی تواند فقط به نمایندگی یک طیف خاص از کشور یمن قیام کند و برای مقتدر بودن در راه یاری حضرت (عجل الله) می بایست از مقبولیت و پشتوانه مردمی یک کشور برخوردار باشد. همانطور که حدیث دیگری هم موءید این نظریه است که از امام صادق (ع) نقل شده است و در آن ضمن اشاره به جایگاه قیام یمانی ، از او به عنوان شکنندة چشم سفیانی (دشمن اصلی امام مهدی(عجل الله) یاد می‌کنند: «سفیانی کجا خواهد بود؟ و حال آنکه هنوز شکنندة چشم او از صنعای یمن خروج نکرده است».(۶)

مضمون روایت فوق نشان دهنده خروج و قیام یمانی (شکننده چشم سفیانی) از صنعای یمن است و از آنجا که صنعا پایتخت یمن می باشد ؛ یقینا اگر کسی بخواهد از آن خروج کند و قیامی را بر ضد دشمن حضرت قائم (عجل الله) پایه ریزی کند می بایست قدرت و حکومت مرکزی کل کشور یمن را در اختیار داشته باشد.

 امام صادق(ع) همچنین در روایتی درباره مقبولیت یمانی می‌فرمایند: «در میان درفش‌ها (پرچم‌ها)، هدایت‌گرتر از درفش یمانی وجود ندارد، چون درفش حق است و شما را به سوی صاحبتان دعوت می‌کند» ،در روایتی که ذکر شد، امام صادق(ع) در ادامة سخن بیان می‌فرمایند که ؛ «وقتی یمانی قیام می‌کند، فروش اسلحه به مردم حرام است. پس به سوی او بشتابید که درفش او درفش هدایت است. بر هیچ مسلمانی سرپیچی از او جایز نیست و اگر کسی چنین کند، اهل آتش است، زیرا او مردم را به حق دعوت می‌کند».(٧)

از هشام بن حکم (از شاگردان مطرح و صدیق و راویان حدیث مورد توجه امام صادق (ع) ) نیز نقل شده است که چون «طالب حق» خروج کرد، به امام صادق(ع) گفته شد: آیا امیدوارید این شخص یمانی باشد؟ حضرت فرمودند: «خیر، یمانی پیرو علی(ع) است، در حالی که این شخص از آن حضرت بیزاری می‌جوید». نویسندة کتاب «الفجر المقدس و ارهاصات الیوم الموعود» یمانی را از فرزندان زیدبن علی الحسین(ع) دانسته است.(٨)

این روایت هم می تواند تصدیق کننده این نظریه باشد که یمانی از پیروان حضرت علی (ع) است و حال آنکه الحوثی ها قائل به مذهب زیدیه و معتقد به امامت جناب زید بن علی بن الحسین (ع) هستند .

نوع مطلب : یمانی یکی از علائم حتمی ظهور، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
شنبه 8 تیر 1398 07:15 ب.ظ
thanks to my father who shared with me concerning this website this website is truly amazing
شنبه 18 خرداد 1398 09:19 ق.ظ

I've been exploring for a little bit for any high quality articles or blog posts on this sort of area . Exploring in Yahoo I finally stumbled upon this website. Reading this info So i'm satisfied to convey that I have a very good uncanny feeling I found out exactly what I needed. I such a lot indisputably will make certain to don?t disregard this website and provides it a look regularly.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ

بسم الله الرحمن الرحیم
با استعانت از خداوند هستی بخش عالم هستی ودر ظل توجهات حضرت ولی عصر (عج) در عصری که شیاطین آخرین لحظات حیات نا مشروع خود را در عرصه جولانگاه زمین خاکی سپری مینماید وبا استفاده ازانواع ترفندها (زر وزور وتزویرهاو رسانه ها و سایت ها ولشکر کشی ها وقتل و غارت کشورهای مسلمان وآزاده و تهدیدها و ترورهاو...)درصدد گمراه ساختن انسانها می باشند بر ما منتظران واقعی حضرت ولی عصر (عج) تکلیف شرعی است که ضمن اتفاق واتحاد وهمدلی با خود سازی وسلوک معنوی وچنگ زدن به ریسمان الهی (قرآن وعترت) و شناخت صحیح ازسیره پیامبراکرم(ص) وائمه اطهارعلیهم السلام و دقت نظر در احادیث نورانی آنان از منابع معتبر و توجه ویژه به رهنمود های نائب بر حق ایشان (مقام معظم رهبری ) و بکار گیری آنها در راستای آمادگی هرچه بیشتر و بهتر جهت مقابله با دسایس شیاطین و ایادی آنها وهمچنین جهت زمینه سازی برای ظهور منجی عالم بشریت حضرت بقیه ا....الاعظم (عج) بابصیرتی کامل گام برداریم به همین جهت بنده با احساس مسئولیت در این زمینه این وبلاگ را راه اندازی و امید آن دارم مورد قبول درگاه احدیت وحجت ایشان واقع گردد و دست یاری به سوی تمامی منتظران واقعی حضرت دراز کرده تا این حقیر را از دعاهای پاک و رهنمودهای ارزشمندشان بی نصیب نفرمایند .
به امید ظهورش : بهمن ماه سال 1389
مدیر وبلاگ : احمد خورشیدی
موضوعات
نویسندگان
نظرسنجی
نظر شما در مورد مطالب وبلاگ چیست؟
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :